Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży
"Integracja” Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi realizuje projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 pn. "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży".
Okres realizacji: 07.03.2022 – 07.12.2022 r.
Obszar działania: Dzielnica Mokotów m.st. Warszawa
Cel projektu
Głównym celem projektu jest wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie, zmagającej się z trudnościami psychicznymi. Obejmuje ono indywidualne i grupowe spotkania z psychologami i psychoterapeutami, w ramach których udzielona zostanie doraźna pomoc, mająca na celu zmniejszenie napięcia osoby potrzebującej i wsparcie w poszukiwaniu docelowej pomocy.
Zadania Stowarzyszenia w projekcie będą realizowane m.in. poprzez prowadzenie konsultacji indywidualnych, spotkań psychoedukacyjnych i cykli warsztatowych.
Działania
Projekt obejmuje bezpłatne, anonimowe konsultacje z psychoterapeutami, tak, aby potrzebujące dzieci i młodzież mogły uzyskać "pierwszą pomoc" w swoich trudnościach i - w razie potrzeby - wsparcie w poszukiwaniu docelowej pomocy. Zależnie od potrzeb, obejmuje od jednego do kilku spotkań z psychoterapeutą lub udział w spotkaniach grupowych. Uczestnik otrzymuje doraźną pomoc w trudnościach oraz wsparcie w znalezieniu docelowego terapeuty, lekarza psychiatry - czy - w razie potrzeby - opieki ambulatoryjnej (wskazanie możliwości, rozmowa o wątpliwościach i obawach, opieka w czasie oczekiwania na stałą pomoc). Konsultacje mogą być także udzielane rodzicom i opiekunom dzieci borykających się z trudnościami. Dodatkowo zostaną zorganizowane cykle warsztatów dla dzieci i młodzieży.
--
KONSULTACJE INDYWIDUALNE
rekrutacja zakończona
Konsultacje indywidualne dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, opiekunów prawnych.
Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 573 489 341 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Konsultacje odbywają się stacjonarnie w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a w Warszawie. Po uzgodnieniu konsultacje mogą być prowadzone on-line lub telefonicznie.
Prowadzący: psychologowie i psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
--
WARSZTATY I TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
rekrutacja zakończona
» Grupa edukacyjno-rozwojowa dla młodzieży prowadzona metodą dramaterapii
» Trening komunikacji dla młodzieży 15-18 lat (08.09-10.11.2022)
» Trening Umiejętności Społecznych dla młodzieży 15-18 lat (15.09-24.11.2022)
» Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży 10-14 lat (12.09-21.11.2022)
--
WYKŁADY PSYCHOEDUKACYJNE DLA MŁODZIEŻY
» Higiena snu (25.11.2022, 02.12.2022)
» Resilience - nowe trendy w dbaniu o siebie (05.12.2022)
WYKŁADY PSYCHOEDUKACYJNE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW PRAWNYCH - oferta w przygotowaniu
--
Zespół
Maria Depta - dramaterapeutka w trakcie certyfikacji oraz certyfikowana arteterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych rekomendowaną (w 2014 roku) przez PTP oraz superwizorka metody dramy Drama Way. Ukończyła 4 lata szkolenia w Polskiej Szkole Dramaterapii oraz wiele polskich i zagranicznych kursów i szkoleń specjalistycznych. Od 2002 roku pracuję z młodzieżą na rzecz poprawy ich jakości życia, zdrowia psychicznego oraz radzenia sobie z różnymi rodzajami opresji. Na co dzień pracuje jako terapeutka w Ośrodku Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej z nastolatkami, które doświadczyły kryzysu psychicznego a ich sytuacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna wymaga psychoterapii oraz wsparcia psychospołecznego.
Aldona Żejmo-Kudelska - arteterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych PTP, superwizorka metody dramy, słuchaczka 4-letniego całościowego kursu psychoterapii i szkolenia w zakresie psychoanalizy jungowskiej.
Małgorzata Sobiesiak -trener komunikacji, psycholog, logopeda, terapeuta TSR. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Solution Focused Brief Therapy), trzyletnią
Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii (Nonviolent Communication). Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Swoje kompetencje zdobywała w środowisku osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Centrum Aktywności Środowiskowej MOPR w Lublinie. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne i zajęcia terapeutyczne dla dzieci, cykliczne
warsztaty dla rodziców rozwijające kompetencje wychowawcze, konsultacje psychologiczne, zajęcia z mediacji dla nastolatków. Współpracuje z przedszkolami, jako trener i logopeda prowadząc warsztaty dla rodziców, nauczycieli przedszkolnych. https://www.instagram.com/margo_psycholog_coach_trener/
Aleksandra Rak - psycholog, terapeuta, trener komunikacji, instruktor mindfulness. Absolwentka Wydziału Psychologii KUL, ukończyła 2-letni kurs psychoterapeutyczny w Collegium Madicum UJ, a także zdobyła dyplom trenera komunikacji podczas 3-letniego kursu w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach m.in Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Pracę zawodową rozpoczęła w Centrum Interwencji Kryzysowej i jako psycholog szkolny. Doświadczenie terapeutyczne zdobyła głównie w Szwecji, gdzie pracowała ponad 5 lat z osobami w różnego rodzaju kryzysach, borykających się z zaburzeniami lękowymi, depresją, a także trudnościami wynikającymi z autyzmu czy ADHD. Oprócz tego prowadziła różnego rodzaju warsztaty rozwojowe i grupy wsparcia.
Agnieszka Czechowska - psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczno – systemowa certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (nr certyfikatu 905). Posiada specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży. Jest również specjalistą psychiatrii środowiskowej PTP. Posiada 20 lat doświadczenia zawodowego w pracy z młodzieżą, rodzicami i osobami pracującymi z młodzieżą zdobywała w instytucjach ochrony zdrowia oraz placówkach edukacyjnych. Aktualnie kieruje pracą Hostelu - Ośrodka Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej dla młodzieży z zaburzeniami psychicznymi w Otwocku. https://www.psychmed.online
Paulina Osienicka - psycholożka, psychoterapeutka, trenerka. Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne - Szkołę Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. W swoim doświadczeniu zrealizowała ponad 1000 h pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Prowadzi konsultacje i psychoterapię młodzieży i dorosłych. Jest psychologiem w liceum oraz stale współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego.
Maciej Letman - psycholog i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji, absolwent 4-letniego kursu w Szkole Psychoterapii Humanistycznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Pracuje z dorosłymi i dziećmi od 12. roku życia. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami m/in w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku, Centrum Leczenia Uzależnień PPL "Mały Rycerz oraz w Warszawskim Towarzystwie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”. Prowadził terapię w kilku innych poradniach oraz stowarzyszeniach gdzie zdobywał cenne umiejętności z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii.