Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowej Wieczoru RDC, podczas której rozmawialiśmy o psychiatrii dzieci i młodzieży, a także opowiadaliśmy o przygotowanej przez nas serii broszur dla młodzieży, rodziców i nauczycieli: GDY KTOŚ NIE CHCE ŻYĆ Broszura dla młodzieży, NASTOLETNIA DEPRESJA Poradnik dla rodziców, CO NAUCZYCIEL POWINIEN WIEDZIEĆ o samookaleczaniu się i zachowaniach samobójczych młodzieży Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do odsłuchania audycji.

SŁUCHAJ

„Pamiętajmy o tym, że można to [pandemię] wykorzystać jako szansę, [i dokonać] przewartościowania. Kryzys odziera ze złudzeń. Przyjrzyjmy się, z czego nas odarł i zobaczmy prawdziwość”.

Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowej Wieczoru RDC pt. "Co się dzieje się z psychiką podczas epidemii?" z naszym udziałem.

SŁUCHAJ

"Największym wyzwaniem jest dotarcie z pomocą do osób, które nie korzystają z Internetu i nie mają silnych więzi społecznych. Największym wyzwaniem są więc ci, o których w ogóle nie wiemy. Tutaj ważną rolę do odegrania mają mokotowskie Partnerstwa Lokalne."

Polecamy wywiad, jakiego udzielił Gazecie Siekierkowskiej Jakub Tercz - Specjalista ds. Partnerstw Lokalnych Mokotowskiego Centrum Zdrowia. Rozmowa jest m.in. o udziale Centrum we współorganizowanym przez Stowarzyszenie Partnerstwie dla Mokotowa „Moje Sielce”.

"To jest czas, aby zbliżyć się do siebie, przyjrzeć się, jakie mieliśmy wartości, ewentualnie je przewartościować. Zaczynamy cenić kontakty, cenić rzeczy, które wydawało nam się, że nam się po prostu należą. W krótkim czasie świat cudownie nieprzewidywalny powiedział 'sprawdzam'."

Polecamy wywiad, którego RDC udzielili: prezes naszego stowarzyszenia Tomasz Kot i Monika Kiepiel z Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

SŁUCHAJ

W Światowym Dniu Walki z Depresją (23 lutego 2020) gościliśmy w studiu RDC.
Mówiliśmy o profilaktyce zdrowia psychicznego, o depresji u dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu na stronie RDC

SŁUCHAJ

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896