Zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Gościniami - Małgorzatą Szumowską i Karoliną Witowską osoby dorosłe, które doświadczają lub doświadczyły kryzysu psychicznego własnego lub bliskich osób.
 
🍂Rozmowa będzie toczyć się wokół doświadczeń i przeżyć Gości. Będziemy próbowali zastanowić się, jak to jest doświadczać kryzysu i co pomaga w poradzeniu sobie z nim.
🍂Spróbujemy przyjrzeć się temu, co jest uniwersalne dla wszystkich, a co subiektywne w wychodzeniu z trudności.
🍂Na spotkaniu uczestnicy będą mogli porozmawiać z zaproszonym gościem, porównać doświadczenia oraz odnieść się do wypowiedzi innych osób. Specjalistki pomogą spojrzeć na kryzys psychiczny jako doświadczenie także rozwojowe, pomagające zmieniać się i nabywać nowych umiejętności.
🍂Zastanowimy się też nad tym, jak radzić sobie także po takim doświadczeniu, jak wykorzystać trudne przeżycia tak, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją.

Spotkanie dla Rodziców dzieci, które prezentują trudności w zakresie koncentracji, dostosowania się do zasad i wymogów szkolnych, nadmiernie impulsywnych.

Zapraszamy rodziców, którzy zauważają u swoich dzieci trudne zachowania i nie wiedzą, jak sobie z nimi radzić  lub dotychczasowe sposoby nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Na spotkaniu będziemy zastanawiać się nad trudnościami zarówno dzieci z diagnozą ADHD, ale także takich, które nie mają diagnozy, ale sprawiają trudności w związku ze swoją impulsywnością, wzmożoną potrzebą ruchu czy trudnością w skupianiu się.

 W czasie spotkania omówione zostaną objawy ADHD i ich możliwe konsekwencje dla codziennego funkcjonowania dziecka. Zostaną przedstawione możliwe strategie wspierania dziecka w radzeniu sobie z trudnościami.

Wspólnie z rodzicami zastanowimy się, jak zintegrować dotychczasowe metody wychowawcze z zaleceniami dotyczącymi dzieci z ADHD tak, aby każdy mógł wybrać ścieżkę i metody odpowiednie dla swojego dziecka. Rodzice będą mogli przyjrzeć się także swoim potrzebom w zakresie rodzicielstwa i zaplanować właściwe sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.  

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Prelekcja jest przeznaczona dla rodziców zmagających się zarówno ze złością dzieci jak i, z własną złością.

Na spotkaniu przyjrzymy się czym jest złość, jakie pełni funkcje i jak jej przeżywanie wpływa na aktywność mózgu.

Spróbujemy udzielić praktycznych porad dotyczących  tego jak pomóc dziecku, które jest opanowane złością,  ale także jak samemu patrzeć na trudną sytuację by mniej wytrącała nas z równowagi. Ważną częścią wystąpienia będzie danie rodzicom możliwości popatrzenia na siebie, swoją sytuację oraz refleksji na ile sami potrafimy o siebie zadbać i jak zaniedbywanie swoich potrzeb wpływa na naszą kondycję.

Podczas spotkania będą analizowane konkretne sytuacje, jest przewidziany także czas na zadawanie pytań.

W przypadku pytań lub problemów z zapisaniem się zapraszamy do kontaktu: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy rodziców i osoby opiekujące się dziećmi i młodzieżą zamieszkującą lub uczącą się na Mokotowie na czterogodzinne warsztaty poszerzające wiedzę na temat cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w sieci.

Warsztaty na temat cyberprzemocy mają na celu wsparcie rodziców i osób opiekuńczych w rozpoznawaniu zagrożeń związanych z używaniem internetu. 

Podczas spotkania wypracowane zostaną narzędzia do budowania poczucia bezpieczeństwa i zaufania dzieci i młodzieży wobec rodziców oraz osób opiekujących się. 

Przećwiczone zostaną metody reagowania na zachowania ryzykowne w internecie. Warsztat ma też na celu wypracowanie narzędzi profilaktycznych mających na celu ochronę dzieci przed destrukcyjnymi treściami w internecie.

Działanie odbywa się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i jest organizowana przez Partnera projektu -  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy rodziców i osoby opiekujące się dziećmi i młodzieżą zamieszkującą lub uczącą się na Mokotowie na czterogodzinne warsztaty usprawniające komunikację z dziećmi i młodzieżą. 

Warsztaty usprawniające komunikację z dziećmi i młodzieżą mają na celu wsparcie rodziców i osób opiekuńczych w rozpoznawaniu potrzeb oraz efektywnej komunikacji.  Podczas spotkania wypracowane zostaną narzędzia do budowania zdrowych relacji, poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Przećwiczona zostanie komunikacja bez przemocy oraz metody radzenia sobie z emocjami swoimi i dzieci. 

Działanie odbywa się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i jest organizowana przez Partnera projektu -  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

CYKL WEBINARÓW Z PSYCHIATRĄ DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy rodziców młodzieży na pierwszy edukacyjny webinar, który poświęcony jest tematowi związku między stylem życia, a zdrowiem psychicznym młodzieży 👥 🏞

🗣Omówimy jakie czynniki w codziennym życiu Twojego dziecka mogą wpływać na jego dobrostan psychiczny.
🗣W trakcie tego wydarzenia lekarz specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży przedstawi na podstawie własnego doświadczenia i wyników badań jak dieta, aktywność fizyczna, ekranowe nawyki i inne aspekty stylu życia mogą wpływać na zdrowie psychiczne młodych ludzi.
🗣Otrzymasz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć potrzeby Twojego dziecka oraz wspierać je w radzeniu sobie ze stresem i trudnościami.
🤝Dołącz do nas, aby lepiej zrozumieć i pomóc w utrzymaniu zdrowia psychicznego Twojego dziecka.

Zapraszamy! 👋

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
KRS 0000022856
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896

copyright © Stowarzyszenie Integracja 2020
Polityka prywatności Kontakt

 

 

 

Do góry