Zapraszamy młodzież do udziału w zajęciach rozwijających umiejętność komunikacji i budowania wspierających, bliskich relacji. 

Trening Umiejętności Społecznych przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 15-18 lat, która zamieszkuje, kształci się lub uczęszcza do placówek wsparcia na terenie dzielnicy Mokotów. Zajęcia są dedykowane osobom, które chcą rozwijać swoje kompetencje w nawiązywaniu pozytywnych relacji, trenować umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, rozumieć oraz kontrolować emocje, pracować nad rozwiązywaniem konfliktów. W trakcie zajęć uczestnicy będą pracować nad swoimi problemami, poprzez różne formy ćwiczeń, które mają na celu kształtowanie umiejętności społecznych.

Trening składa się z cyklu 5 spotkań odbywających się w wybrane soboty 22.04, 29.04, 6.05, 13.05 i 27.05, w godz. 10.00-13.00.

Udział w grupie jest nieodpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Przyjęcie do grupy będzie odbywać się po indywidualnej konsultacji z prowadzącymi. Informujemy, że w efekcie konsultacji może zostać zaproponowana inna, bardziej adekwatna, forma wsparcia.

--

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów. 

Zapraszamy dzieci młodzież do udziału w warsztacie rozwijającym umiejętność komunikacji i budowania wspierających, bliskich relacji. 

Trening Umiejętności Społecznych przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat, która zamieszkuje, kształci się lub uczęszcza do placówek wsparcia na terenie dzielnicy Mokotów. 

Zajęcia będą miały charakter warsztatów rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Zakres obszarów nad którymi będziemy pracować to: emocje i ich samoregulacja, poczucie własnej wartości oraz budowanie zdrowych relacji z innymi. Zajmiemy się również tematyką hejtu, czy też zdrowia psychicznego. Ponadto podczas warsztatów zostanie stworzona przestrzeń do odreagowania napięć emocjonalnych oraz wyciszenia organizmu po sytuacjach stresowych. Praca będzie łączyła metody: Socjoterapii, Treningu Umiejętności Społecznych, Arteterapii oraz Mindfulness (treningu uważności).

Trening składa się z cyklu 9 spotkań odbywających się w każdy poniedziałek od 17 kwietnia do 19 czerwca 2023 r. (z wyjątkiem 1 maja), w godzinach 18.00-20.00

Udział w grupie jest nieodpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Przyjęcie do grupy będzie odbywać się po indywidualnej konsultacji z prowadzącymi. Informujemy, że w efekcie konsultacji może zostać zaproponowana inna, bardziej adekwatna, forma wsparcia.

--

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów. 

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w grupie edukacyjno-rozwojowej prowadzonej kreatywnymi metodami pracy. Grupa przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 15-19 lat, która zamieszkuje, kształci się lub uczęszcza do placówek wsparcia na terenie dzielnicy Mokotów.

Ważne jest dla nas by w atmosferze zaufania i otwartości, m.in. poprzez zabawę i twórczość, stworzyć przestrzeń do rozmowy, dzielenia się swoimi refleksjami, myślami i uczuciami oraz do nabywania nowych umiejętności. Metody oraz szczegółowa tematyka zajęć zostanie dostosowana do potrzeb i gotowości uczestniczek i uczestników.

Będziemy spotykali się w okresie  kwiecień – czerwiec 2023 roku. 

Udział w grupie jest nieodpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Grupa organizowana  jest we współpracy z Drama Way.

--

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów. 

NABÓR ZAKOŃCZONY

Grupa terapeutyczna dla młodzieży w wieku 14-15 lat oraz 16-18 lat z problemami emocjonalnymi i behawioralnymi oparta o Terapię Dialektyczno - Behawioralną.

Jest to 12 cotygodniowych spotkań od kwietnia do czerwca 2023 r. W czasie zajęć będziemy pracować nad rozwojem kompetencji emocjonalno - społecznych  poprzez naukę konkretnych umiejętności, m.in. samoregulacji, skuteczności interpersonalnej czy tolerowania dyskomfortu psychicznego. 

Warunkiem uczestnictwa jest dobrowolność. Przeciwwskazaniem są aktualne ostre stany, np. aktualne tendencje samobójcze lub zachowania agresywne uniemożliwiające pracę w grupie. Kwalifikację do grupy poprzedza indywidualna konsultacja z prowadzącymi.

Udział w grupie jest bezpłatny. 

Spotkania są dedykowane młodzieży mieszkającej na terenie Mokotowa. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. 

W przypadku pytań lub problemów z zapisaniem się zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Grupy terapeutyczne odbywają się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i są organizowane przez Partnera projektu -  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”. 

Poszukujemy specjalistów do realizacji zamówienia pn. Pełnienie funkcji Trenera-koordynatora profilaktyki w ramach Zespołu ds. profilaktyki projektu „Razem do rozwoju – Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWR.04.01.00-00-DM14/20).

Ogłoszenie jest zamieszczone w Bazie Konkurencyjności, numer ogłoszenia: 2023-25665-146238.

Wymagania zostały określone w ogłoszeniu: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/146238 

Zapraszamy na spotkania psychoedukacyjne dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na temat rozumienia trudnych uczuć u dzieci i sposobów postępowania wobec ich silnych reakcji:

  • I. Rola gniewu i złości w relacjach rodzic - dziecko - 23.02.2023 r, godz. 18.00 – 19.30
  • II. Strach - kiedy dziecko jest lękliwe i niepewne - 2.03.2023 r, godz. 18:00- 19:30
  • III. Jak nauczyć się akceptować uczucia? - 9.03.2023 r. godz. 18.00-19.30

Spotkanie będzie miało formę on-line. Szkolenie jest nieodpłatne. Link do zapisów znajduje się w dalszej części ogłoszenia. 

W przypadku pytań lub problemów z zapisaniem się zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Spotkania są organizowane w ramach projektu “Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży", którego jesteśmy Partnerem. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
KRS 0000022856
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896

copyright © Stowarzyszenie Integracja 2020
Polityka prywatności Kontakt

 

 

 

Do góry