Aktualności
12 lutego mija rok od śmierci Tomasza Kota – wieloletniego prezesa Stowarzyszenia "Integracja", oddanego działacza na rzecz osób doświadczających kryzysu psychicznego. Jego pasja, zaangażowanie i nieustanna walka o godne życie naszych podopiecznych na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Tomasz Kot był inicjatorem wielu kluczowych projektów, m.in. rozwoju mieszkań wspomaganych, programów wsparcia i kampanii edukacyjnych na rzecz destygmatyzacji zaburzeń psychicznych. Współpracował z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi, dążąc do systemowych zmian w opiece psychiatrycznej.
Jego wiedza, spokój i empatia inspirowały nas wszystkich. Choć nie ma go już wśród nas, jego misja trwa. Dziękujemy, Tomku. Pozostaniesz częścią "Integracji" na zawsze.
Informujemy, że prowadzimy nabór uczestników do mieszkania treningowego dla osób po przebytym kryzysie psychicznym.
Projekt jest skierowany do mieszkańców m.st. Warszawy:
- w wieku powyżej 18 lat;
- chorujących psychicznie lub doświadczających kryzysu psychicznego i posiadających z tego tytułu zaświadczenie o objęciu opieką psychiatryczną;
- mających chęć podjęcia pracy i podniesienia swoich kwalifikacji.
Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://stowarzyszenie-integracja.pl/nasze-dzialania/mieszkalnictwo-chronione#2025
Projekt mieszkania treningowego realizujemy nieprzerwanie od 2011 roku dzięki finansowaniu przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy. Lokal do realizacji projektu został użyczony Stowarzyszeniu przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.
W grudniu 2024 zakończył się trwający 3 lata projekt mieszkania chronionego treningowego dla osób chorujących psychicznie.
W ramach programu profilaktycznego „Cienka linia” przeprowadzono 20 godzin warsztatowych w dniach 23.10, 29.10, 14.11, 18.11, skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zajęcia odbyły się w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Warszawie, gdzie zrealizowano warsztaty w 4 klasach. Każda z klas uczestniczyła w 4 jednostkach lekcyjnych, co stanowiło 3 godziny zegarowe zajęć na klasę. Tematyka warsztatów obejmowała profilaktykę uzależnień oraz przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
Zajęcia prowadzone były przez dwóch specjalistów. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 134 uczniów czterech klas pierwszych i jednej klasy drugiej mokotowskiej szkoły ponadpodstawowej (14-16 lat).
Działanie zrealizowano ze środków Urzęd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów.
W ramach programu profilaktycznego „Cienka linia II” przeprowadzono 20 godzin warsztatowych skierowanych do młodzieży szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
Zajęcia odbyły się w:
- XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Warszawie, gdzie zrealizowano warsztaty w 7 klasach trzecich (5 klas po 2 jednostki lekcyjne o tematyce profilaktyki uzależnień; 2 klasy 4 jedn. lekcyjne o tematyce przemocy rówieśniczej; warsztaty odbywały się w w dn. 12.12, 13.12, 16.12, 18.12);
- Szkoła Podstawowa Nr 69 w Warszawie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie w 1 klasie piątej (1 klasa po 2 jedn. lekcyjne w dn. 18.12).
Zajęcia prowadzone były przez dwóch specjalistów. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 235 uczniów: 22 uczniów klasy piątej w wieku 11 lat, 213 uczniów klas trzecich szkoły ponadpodstawowej w wieku 16-17 lat.
Strona 1 z 19