ℹ Zapraszamy do udziału w wykładzie interaktywnym on-line: "Stres nauczycielski, czyli o znaczeniu kompetencji osobistych w pracy z dziećmi", dr hab. prof. APS Mariola Wolan-Nowakowska
🎧10.01.2022, godz. 12:15 - 13:45
 
 📌 Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 
📌Wykład odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. 
📌W celu zapisania się na wykład prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/aJrWTiW584CzxHGz6 
📌Na adres mailowy podany przy zapisie otrzymacie Państwo link do wykładu.
 
Wstęp do wykładu:
Wykonywanie zawodu nauczyciela wiąże się nie tylko z kompetencjami merytorycznymi. Bardzo ważnym aspektem pracy nauczycielskiej jest odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z emocjami. Nie tylko w aspekcie efektywności wykonywania zadań zawodowych, ale również w odniesieniu do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Kompetencje osobiste nauczycieli nabierają szczególnego znaczenia w obliczu pandemii – braku poczucia bezpieczeństwa, nagłych działań i braku przewidywalności sytuacji, w jakiej jesteśmy.
Stres i przeciążenie zawodowe są czynnikami ryzyka występowania chorób zawodowych wśród nauczycieli, a obecna sytuacja zdecydowanie niekorzystanie wpływa na kondycję psychiczną zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
 
Wykładowca:
dr hab. prof. APS Mariola Wolan-Nowakowska - psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych - profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, autorka kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu psychologii i pedagogiki pracy, doradztwa zawodowego oraz poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, autorka programu edukacji prozdrowotnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Założycielka Poradnika Psychologicznego prof. Wolan https://www.facebook.com/poradnikpsychologiczny
Moderatorem spotkania będzie Renata Janik - socjolog, dyplomowany trener komunikacji opartej na empatii, a także coach wg koncepcji komunikacji Marshalla B. Rosenberga "Porozumienie bez przemocy". Ze Stowarzyszeniem "Integracja" współpracuje od kilku już lat, jest współautorką broszur i projektu "Szkoła promocji zdrowia psychicznego w placówce przedszkolnej".
  
Organizatorem wydarzenia jest INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – Partner w projekcie „Razem do rozwoju – Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży” przy współpracy z Instytutem Psychiatrii i Neurologii – Lidera ww. projektu.
Wydarzenie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w 10 spotkaniach, w okresie grudzień 2021 -  czerwiec 2022 prowadzonych przez psychoterapeutki prowadzące psychoterapię młodzieży i terapię rodzinną. Będziemy spotykali się w kameralnej 10 - 12 osobowej grupie. W sytuacji zaostrzenia zasad epidemicznych przejdziemy na spotkania zdalne. 

Adresatami grupy są rodzice mieszkający na terenie Mokotowa.

Działanie będzie prowadzone w ramach projektu „Razem do rozwoju – Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży”, którego jesteśmy Partnerem. 

Udział jest bezpłatny. W celu zapisania się prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/QySoodovPmwu9JNEA 

Szczegóły znajdują się w dalszej części artykułu. 

ℹ Zapraszamy do udziału w rozmowach on-line: "Warto wiedzieć. Rozmowy o zdrowiu psychicznym". 
 "Kiedy do psychologa, kiedy do psychoterapeuty? Jak się odnaleźć w ofertach pomocy?"
🎧15.11, godz. 18.00-19.30, 
 
W trakcie tego spotkania skupimy się na tematach związanych ze zdrowiem psychicznym oraz objawach, które powinny nas skłonić do szukania pomocy. Czym różni się psychoterapeuta od psychologa? Z jakich form pomocy psychologicznej można korzystać? Czym jest terapia rodzinna i jak może pomóc? Czy psychoterapeuta ocenia rodziców? Co zrobić gdy osoba bliska nie chce skorzystać z pomocy? Jak dbać o zdrowie psychiczne?
Na te i inne pytania będziemy rozmawiać z psycholożką i psychoterapeutką Anną Gawkowską.
Rozmowę poprowadzi psycholożka, psychoterapeutka - Agnieszka Czechowska.
 
📌Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Nie obowiązują zapisy.
 
📌Na spotkanie można dołączyć klikając w poniższy link: 
 
 
ℹ Zapraszamy na inne webinary z cyklu "Warto wiedzieć. Rozmowy o zdrowiu psychicznym":
➡ 12.11.2021, godz. 18.00-19.30, "Dlaczego boimy się psychiatry"?
https://www.facebook.com/events/593588311878858 
➡ 13.11.2021, godz. 11.00-12.00, "Jak zrozumieć psychikę i emocje małego dziecka?"
 
"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
KRS 0000022856
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896

copyright © Stowarzyszenie Integracja 2020
Polityka prywatności Kontakt

 

 

 

Do góry