Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w grupie edukacyjno-rozwojowej prowadzonej kreatywnymi metodami pracy. Grupa przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 15-19 lat, która zamieszkuje, kształci się lub uczęszcza do placówek wsparcia na terenie dzielnicy Mokotów.

Ważne jest dla nas by w atmosferze zaufania i otwartości, m.in. poprzez zabawę i twórczość, stworzyć przestrzeń do rozmowy, dzielenia się swoimi refleksjami, myślami i uczuciami oraz do nabywania nowych umiejętności. Metody oraz szczegółowa tematyka zajęć zostanie dostosowana do potrzeb i gotowości uczestniczek i uczestników.

Będziemy spotykali się w okresie  kwiecień – czerwiec 2023 roku.

Udział w grupie jest nieodpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.

Grupa organizowana  jest we współpracy z Drama Way.

Działanie jest organizowane w ramach II edycji projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży" finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów.

Adresaci szkolenia

Grupa adresowana jest do młodych osób, które chciałyby:

• wzmocnić się, podbudować poczucie własnej wartości i samoocenę,
  • rozwijać się wewnętrznie przy użyciu twórczych metod,
  • rozwijać swoją kreatywność i spontaniczność,
  • nawiązać nowe przyjaźnie,
  • lepiej rozumieć siebie i swoje emocje,
  • wzmocnić swoje kompetencje w nawiązywaniu i pootrzymywaniu satysfakcjonujących relacji oraz pracy w grupie

oraz/lub

• czasem czują się samotne i niezrozumiane, brakuje im pewności siebie,
  • przeżywają trudności w relacjach rówieśniczych, przeżywają dużo emocji w relacjach z kolegami i koleżankami, zawieranie nowych znajomości i kontynuowanie starych nie jest dla nich łatwe,
  • doświadczają dyskryminacji, przemocy rówieśniczej lub w jakiś inny sposób temat ten je dotyka (są np. świadkami sytuacji przemocy rówieśniczej),
  • czasem przeżywają niepokój związany z różnymi sytuacjami społecznymi np. w szkole.

Korzystając z wyobraźni i kreatywnych metod pracy będziemy przyglądać się miejscu w życiu, w którym obecnie jesteśmy, a nastąpienie zastanawiać, co moglibyśmy zrobić by je zmienić na lepsze. Umiejętności artystyczne nie są wymagane 😊

Terminy zajęć

• 12 kwietnia (godz. 17.00-20.15),
  • 19 kwietnia (godz. 18.00-19.45),
  • 26 kwietnia (godz. 18.00-19.45),
  • 10 maja (godz. 18.00-19.45),
  • 17 maja (godz. 18.00-19.45),
  • 24 maja (godz. 18.00-19.45),
  • 31 maja (godz. 18.00-19.45),
  • 7 czerwca (godz. 17.00-20.15).

Organizacja zajęć

Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a.

Przewidywana liczba uczestników to 10-12 osób.

Zgłoszenia

• Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/JvqZwgy2qu9G3oPP9
  • Przyjęcie do grupy będzie odbywać się po indywidualnej konsultacji z prowadzącymi, na którą zapraszamy osoby niepełnoletnie z rodzicem lub opiekunem prawnym. Osoby pełnoletnie mogą zgłaszać się samodzielnie. Informujemy, że w efekcie konsultacji może zostać zaproponowana inna, bardziej adekwatna, forma wsparcia.
  • W przypadku pytań lub problemów z zapisaniem się zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00 pod numerem telefonu 573 489 341 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzące

Maria Depta -  dramaterapeutka oraz certyfikowana arteterapeutka, psychoteraputka w trakcie szkolenia, trenerka umiejętności psychologicznych rekomendowana (w 2014 roku) przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz superwizorka metody dramy Drama Way. Od 2002 roku pracuja z młodzieżą na rzecz poprawy ich jakości życia, zdrowia psychicznego oraz radzenia sobie z różnymi  rodzajami opresji. Na co dzień związana z Ośrodkiem Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej, gdzie m.in. pracuje z nastolatkami doświadczającymi kryzysu psychicznego, których sytuacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna wymaga psychoterapii oraz wsparcia psychospołecznego.

Anna Łoboda  psychodramatystka, biblidramatystka wdł. Europejskiej karty (EBN) oraz superwizorka metody dramy Drama Way. Ponad 28 lat doświadczenia pracy z młodzieżą  metodami kreatywnymi, w obszarze rozwojowym. Obecnie związana z Centrum Pomocy Psychologicznej w Konstancinie.

Organizator

INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z siedzibą w Warszawie (00-785) przy ul. Grottgera 25a, KRS: 0000022856, https://stowarzyszenie-integracja.pl/