Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy realizatorami III edycji projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu bezpłatnie ofertujemy uczestnikom:

• konsultacje indywidualne i rodzinne,
  • warsztaty terapeutyczne i spotkania grupowe,
  • wykłady, szkolenia, prelekcje.

Zapraszamy po wsparcie w następujących obszarach:

• trudności komunikacyjne z rówieśnikami lub w rodzinie,
  • doświadczenie przemocy (w tym hejt),
  • stres szkolny i jego konsekwencje,
  • trudności z asertywnością,
  • zagrożenie uzależnieniem,
  • potrzeba rozmowy lub pomocy w przygotowaniu rodzica do rozmowy z dzieckiem na tematy seksualne,
  • zagadnienia psychodietetyczne,
  • wszelkie niepokojące rodziców zachowania dziecka.

Celem projektu jest przede wszystkim rozwój umiejętności komunikacyjnych, społecznych, radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami życiowymi, podniesienie kompetencji wychowawczych rodziców oraz propagowanie wiedzy nt. możliwości wspierania dziecka w kryzysie.

Osoby prowadzące działania to: psychoterapeuci, pedagodzy, psycholodzy, socjoterapeuci oraz specjaliści z zakresu uzależnień, psychodietetyki, dramaterapii, psychologii sportu, prawa oświatowego

Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku 6 – 19 lat mieszkający lub uczący się na terenie dzielnicy Mokotów, a także ich rodzice i opiekunowie prawni.

Miejsca realizacji:

• Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla dzielnicy Mokotów, ul. Woronicza 44a
  • Punkt Zagospodarowania Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla dzielnicy Mokotów, ul. Gagarina 27
  • Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Wiktorska 73
  • Szkoła Podstawowa nr 98, ul. Grottgera 22
  • Szkoła Podstawowa nr 119, ul. Pułku Baszta 3
  • CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne ,,Przy Łazienkach Królewskich", ul. Podchorążych 49/61
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów-Dział Pomocy Specjalistycznej, ul. Bartłomieja 3.

Placówki oświatowe i wychowawcze zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 573 489 341.

Szczegółowe informacje o prowadzonych działaniach oraz zapisach do udziału w projekcie: https://stowarzyszenie-integracja.pl/nasze-dzialania/nie-jestes-sam-pierwsza-pomoc-psychologiczna-i-psychoterapeutyczna lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 573 489 341.

---

Działanie jest realizowane na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnica Mokotów.