Zapraszamy na 1-dniowe szkolenie stacjonarne dla personelu medycznego - pielęgniarek szkolnych, lekarzy i pielęgniarek POZ, pielęgniarek i terapeutów środowiskowych - pracujących z dziećmi i młodzieżą, mające na celu rozwinięcie warsztatu pracy uczestników w kompetencje wspierające w reagowaniu na trudne, kryzysowe sytuacje dotyczące zdrowia psychicznego i fizycznego młodzieży: 

  • 21 kwietnia 2023 (piątek) w godz. 9:00-17:00 - część wykładowo-warsztatowa, w godz. 17:00-18:00 - część superwizyjna

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, zapraszamy do wysyłania zgłoszeń poprzez formularz on-linehttps://forms.gle/7Pf917FYr3DFp56R9 

Szkolenia odbywają się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i jest organizowane przez Partnera projektu - Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Odbędzie się ono stacjonarnie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

 PLAKAT do druku

--

Sytuacje kryzysowe jak zachowania autoagresywne oraz stany związane z zachowaniami samobójczymi stanowią duże wyzwanie w codziennej pracy w gabinecie pielęgniarskim w szkole lub w praktyce lekarskiej. Umiejętność oceny jakiego rodzaju interwencję wybrać, jak porozmawiać z osobą w kryzysie a także jak przekazać informacje i zalecenia rodzicom wymaga wiedzy oraz umiejętności prowadzenia rozmowy. Innym wyzwaniem w codziennej pracy z młodzieżą jest kształtowanie zdrowych nawyków i dbanie o swój dobrostan, szczególnie w przypadku osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego.

Wiedza i umiejętności personelu związana z rozmową i motywowaniem do dbania o zdrowie stanowią ważny element profilaktyki zaburzeń zdrowia dzieci i młodzieży. Zmniejszają też poczucie bezradności u personelu i lekarzy, którzy zyskują narzędzia do bycia bardziej skutecznymi w codziennej pracy. 

Zapraszamy Państwa do udziału w 1 dniowym szkoleniu, które wzbogaci Wasz warsztat pracy w kompetencje wspierające Was w reagowaniu na trudne, kryzysowe sytuacje dotyczące zdrowia psychicznego i fizycznego młodzieży.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin

21 kwietnia 2023 (piątek):

  • w godz. 9:00 -17:00 - część wykładowo-warsztatowa,
  • w godz. 17:00-18:00 - część superwizyjna.

Miejsce

Warszawa, dokładny adres zostanie podany w późniejszym terminie.

Zgłoszenia

Szkolenie jest dedykowane personelowi medycznemu z Dzielnicy Mokotów, w miarę wolnych miejsc możliwe jest uczestnictwo osób spoza Mokotowa. Obowiązują zapisy, zapraszamy do wysyłania zgłoszeń poprzez formularz on-line: https://forms.gle/7Pf917FYr3DFp56R9 

Program szkolenia

  • Jak rozmawiać z nastolatkiem o jego problemach emocjonalnych i zdrowotnych.
  • Jak budować porozumienie i współpracę z rodzicem nastolatka.
  • Umiejętność oceny - kiedy wsparcie a kiedy interwencja.
  • Wskazówki do reagowania i pracy z uczniem który się samookalecza.
  • Jak rozpoznawać kryzys samobójczy i jak prowadzić rozmowę z dzieckiem w kryzysie.
  • Dziecko z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi lub somatycznymi - jak motywować do zmiany nawyków.
  • Część superwizyjna oparta na problemach zgłaszanych przez uczestniczki/uczestników.

Szkolenie  poprowadzą

  • Agnieszka Czechowska – psycholożka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży. Specjalistka psychoterapii dzieci i młodzieży. Od 20 lat wspiera dzieci, młodzież, rodziców w radzeniu sobie z kryzysami psychicznymi. Wspiera i szkoli też nauczycieli i innych specjalistów pracujących z młodzieżą. Od 2013 roku kieruje pracą Ośrodka Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej dla młodzieży po kryzysach psychicznych.
  • Anna Nykiel - psycholog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, terapeuta par i rodzin, terapeuta analizy więzi prenatalnej, współpracowała z Warszawskim Szpitalem dla Dzieci, ośrodkiem rehabilitacji neurologicznej, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, Specjalistyczną Poradnią Rodzinną m.st Warszawy oraz Fundacją Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół ds. Profilaktyki Mokotowskiego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży