ℹ Zapraszamy do udziału w wykładzie interaktywnym on-line: "Stres nauczycielski, czyli o znaczeniu kompetencji osobistych w pracy z dziećmi", dr hab. prof. APS Mariola Wolan-Nowakowska
🎧10.01.2022, godz. 12:15 - 13:45
 
 📌 Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 
📌Wykład odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. 
📌W celu zapisania się na wykład prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/aJrWTiW584CzxHGz6 
📌Na adres mailowy podany przy zapisie otrzymacie Państwo link do wykładu. Wstęp do wykładu:
Wykonywanie zawodu nauczyciela wiąże się nie tylko z kompetencjami merytorycznymi. Bardzo ważnym aspektem pracy nauczycielskiej jest odporność na stres, umiejętność radzenia sobie z emocjami. Nie tylko w aspekcie efektywności wykonywania zadań zawodowych, ale również w odniesieniu do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
Kompetencje osobiste nauczycieli nabierają szczególnego znaczenia w obliczu pandemii – braku poczucia bezpieczeństwa, nagłych działań i braku przewidywalności sytuacji, w jakiej jesteśmy.
Stres i przeciążenie zawodowe są czynnikami ryzyka występowania chorób zawodowych wśród nauczycieli, a obecna sytuacja zdecydowanie niekorzystanie wpływa na kondycję psychiczną zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
 
Wykładowca:
dr hab. prof. APS Mariola Wolan-Nowakowska - psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych - profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, autorka kilkudziesięciu prac naukowych z zakresu psychologii i pedagogiki pracy, doradztwa zawodowego oraz poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, autorka programu edukacji prozdrowotnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Założycielka Poradnika Psychologicznego prof. Wolan https://www.facebook.com/poradnikpsychologiczny
Moderatorem spotkania będzie Renata Janik - socjolog, dyplomowany trener komunikacji opartej na empatii, a także coach wg koncepcji komunikacji Marshalla B. Rosenberga "Porozumienie bez przemocy". Ze Stowarzyszeniem "Integracja" współpracuje od kilku już lat, jest współautorką broszur i projektu "Szkoła promocji zdrowia psychicznego w placówce przedszkolnej".
  
Organizatorem wydarzenia jest INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – Partner w projekcie „Razem do rozwoju – Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży” przy współpracy z Instytutem Psychiatrii i Neurologii – Lidera ww. projektu.
Wydarzenie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.