Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów szkolnych na bezpłatne szkolenie: Komunikacja interpersonalna w życiu szkolnym.

Zajęcia są bezpłatne dla uczestników i finansowane przez stowarzyszenie oraz Dzielnicę Mokotów m. st. Warszawy. Odbędą się one 16 września (środa) w godzinach 8.30 - 16.30 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a w Warszawie. 

Poznamy założenia koncepcji komunikacji, która coraz częściej wdrażana jest w placówkach edukacyjnych, w biznesie i projektach społecznych oraz przećwiczymy je w praktyce. 

Podejście to wspomaga budowanie relacji z dziećmi i młodzieżą w procesie wychowania, a także ogólnie w relacjach z otoczeniem. Pomaga rozładować napięcia w różnych sytuacjach w życiu szkolnym.

Koncepcja ta to „Porozumienie bez przemocy” stworzona przez dr psychologii i negocjatora pokoju Marshalla B. Rosenberga (z ang. „Nonviolent communication” - NVC), zwana również komunikacją empatyczną.

 

TERMIN: 16 września (środa) w godzinach 8.30 - 16.30.

MIEJSCE: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a w Warszawie

INFORMACJE I ZAPISY:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
◽️ Szkolenie będzie miało charakter interaktywny, stąd obowiązują zapisy i limit miejsc (13 osób). Osoby uczestniczące w spotkaniu otrzymają zaświadczenie na zakończenie zajęć. 
◽️ Osoby zgłaszające się prosimy o podanie: imienia, nazwiska, numeru telefonu. Dane zostaną przekazane Mokotowskiemu Centrum Integracji Mieszkańców celem spełnienia warunków GIS. Przed wejściem na zajęcia będzie konieczność wypełnienia ankiety dotyczącej stanu zdrowia.

O NAS: Od 5 lat prowadzimy programy profilaktyczne, których odbiorcami są rodzice, opiekunowie i nauczyciele nastolatków oraz dzieci wchodzących w okres dorastania. 

?PROWADZĄCE: specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z nauczycielami i rodzicami:
◽️ Renata Janik – dyplomowany trener komunikacji opartej na empatii, life coach, socjolog, posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji programów edukacyjno-zawodowych dla młodzieży,
◽️ Małgorzata Sobiesiak – dyplomowany trener komunikacji opartej na empatii, psycholog, logopeda, terapeuta TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach).

 

Koordynator projektu:
INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi,
Grottgera 25a, 00-785 Warszawa
KRS: 000022856

Projekt jest realizowany w ramach programu Wsparcie kadry pedagogicznej i rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży w ramach konkursu Zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym ogłoszonym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów