Serdecznie zapraszamy kadrę pracującą z dziećmi i młodzieżą na spotkania warsztatowo-szkoleniowe mające na celu budowanie współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi na Mokotowie, wymianę dobrych praktyk i inspiracji w pracy wychowawczej.

W roku szkolnym 2022/2023 odbędą się 4 szkolenia:
I. Neurobiologia rozwoju dzieci i młodzieży - w dniu 21 listopada 2022 r. w godz. 9.30-13.30
II. Między normą a patologią. Nowe zjawiska w psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży. Dysforia płciowa - w dniu 16 stycznia 2023 r. w godz. 9.00 - 13.00
III. Zachowania autoagresywne dzieci i młodzieży. Metody regulacji emocji - w dniu 18 maja 2023 (przełożone z dn. 13 kwietnia) w godz. 9.30 - 13.30
IV. Metody redukcji stresu w pracy z dziećmi i młodzieżą - przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu - w dniu 5 czerwca 2023 r. w godz. 9.00 - 13.00

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, zapraszamy do wysyłania zgłoszeń poprzez formularz on-line: https://forms.gle/NidVeURhbE4AZNNG9 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

--

  • Neurobiologia rozwoju dzieci i młodzieży. Nowa wiedza wynikająca z neuronauki oraz koncepcje psychologiczne dotyczące okresu dojrzewania. Cyfrowy świat nastolatków.

 Termin: 21 listopada 2022 r. – godz. 9.30 – 13.30

Miejsce: Instytut Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9 

Prowadzący: Agnieszka Czechowska, Anna Gawkowska, lek. Magdalena Grygo

  • Między normą a patologią. Nowe zjawiska w psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży. Dysforia płciowa.

 Termin: 16 stycznia 2023 r. – godz. 9.00 – 13.00

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a

Prowadzący: Agnieszka Czechowska, Anna Gawkowska, lek. Magdalena Grygo

  • Zachowania autoagresywne dzieci i młodzież. Metody regulacji emocji.

Termin: 18 maja 2023 r. – godz. 9.30 – 13.30

Miejsce: zostanie potwierdzone w późniejszym terminie

Prowadzący: Martyna Pawłowska, Tania Nikiel

  • Metody redukcji stresu w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uważność w praktyce szkolnej. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Podsumowanie pracy sieci.

Termin: 5 czerwca 2023 r. – godz. 9.00 – 13.00

Miejsce: zostanie potwierdzone w późniejszym terminie

Prowadzący: Agnieszka Czechowska, Anna Gawkowska, Martyna Pawłowska

 Warsztaty poprowadzą

  • Agnieszka Czechowska – psycholożka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży. Od 2013 roku kieruje pracą Ośrodka Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej dla młodzieży po kryzysach psychicznych.  Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń, konsultacjami oświatowymi i superwizjami.
  • Anna Gawkowska – pedagożka, psycholożka i psychoterapeutka dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla kadry placówek oświatowych, koordynuje działania profilaktyczne oraz programy promocji zdrowia psychicznego
  • Martyna Pawłowska – psychoterapeutka, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. Pracuje w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Koordynuje działania profilaktyczne,, prowadzi konsultacje, szkolenia dla specjalistów.
  • Tania Nikiel – doktor psychologii, psychoterapeuta, analityk grupowy, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży. W latach 1998–2000 zajmowała się interwencją kryzysową i poradnictwem psychologicznym. W latach 2000–2007 pracowała na zamkniętym oddziale psychiatrycznym przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji. 
  • Magdalena Grygo – doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Zajmuje się diagnozą i leczeniem zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego. Prowadzi poradnictwo dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół ds. Profilaktyki Mokotowskiego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

--

Warsztaty odbywają się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i są organizowane przez Partnera projektu - Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”.