Prelekcja on-line dla rodziców pn. "Zrozumieć autyzm - objawy, diagnoza, wsparcie".

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 11-17 lat do wzięcia udziału w prelekcji, która odbędzie się 6 grudnia 2022 r., w godzinach 18.30-20.00.

Spotkanie będzie miało formę on-line.

Szkolenie jest nieodpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona. Link do wydarzenia będzie wysyłany na adres e-mail uczestników. Link do zapisów znajduje się w dalszej części ogłoszenia.

Prelekcja jest organizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2022 pn. „Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży”. Wykonawcą jest INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Termin i miejsce warsztatu:

6 grudnia 2022 r. w godz. 18.30 – 20.00 za pośrednictwem aplikacji Zoom

Zapisy:

Osoby prowadzące:

Aleksandra Rak - psycholog, psychoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem m.in. diagnozy autyzmu u dzieci i nastolatków oraz pracy z osobami z autyzmem.

Małgorzata Sobiesiak - trener komunikacji, psycholog, logopeda, terapeuta TSR z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć terapeutycznych dla dzieci i warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców.

Uczestnicy:

Rodzice dzieci w wieku 11-17 lat.

Zakres tematyczny:

• czym jest autyzm i po czym rozpoznać jego cechy u dziecka/nastolatka?
  • jak wspierać dziecko gdy zauważamy u niego cechy autystyczne?
  • na czym polega diagnoza i terapia autyzmu?

Prelekcja jest organizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2022 pn. „Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży”. Wykonawcą jest INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.