GRUPA ROZWOJOWA dla nastolatków w wieku 15 - 19 lat

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w grupie o charakterze rozwojowo – profilaktycznym, z elementami dramaterapii. Będziemy spotykali się w okresie październik - listopad 2022 roku.

Ze względu na trwającą rekrutację zajęcia rozpoczną się z 1 lub 2 tygodniowym opóźnieniem, tj. 19 lub 26 października, w godzinach 18.00-19.45.

Szkolenie jest nieodpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Szkolenie jest organizowane we współpracy z Drama Way.

Zakres treści

Tematyka spotkań będzie dostosowana do potrzeb grupy równolegle obejmując tematy związane ze wzmacnianiem własnej samooceny, radzeniem sobie ze stresem i budowaniem satysfakcjonujących relacji interpersonalnych z innymi.

Metody oraz szczegółowa tematyka zajęć zostanie dostosowana do potrzeb i gotowości uczestników. Ważne jest dla nas by w atmosferze zaufania i otwartości, m.in. poprzez zabawę i twórczość, stworzyć przestrzeń do rozmowy, dzielenia się swoimi refleksjami, myślami i uczuciami oraz do nabywania nowych umiejętności.

Adresaci szkolenia

Grupa adresowana jest do młodych osób, które:

• chcą się rozwijać wewnętrznie przy użyciu metod twórczych,
  • potrzebują wsparcia w przeżywanych na bieżąco trudnościach,
  • chciałyby się wzmocnić, podbudować, zwiększyć poczucie własnej wartości i samoocenę,
  • czasem czują się samotne i niezrozumiane,
  • chciałyby rozwijać swoją kreatywność i spontaniczność.

Pierwszeństwo przyjęcia do grupy mają osoby mieszkające lub uczące się na terenie Mokotowa.

Terminy zajęć

• 12.10.2022, godz. 17:00-20.15 -
  • 19.10.2022, godz. 18.00-19.45
  • 26.10.2022, godz. 18.00-19.45
  • 02.11.2022, godz. 18.00-19.45
  • 09.11.2022, godz. 18.00-19.45
  • 16.11.2022, godz. 18.00-19.45
  • 23.11.2022, godz. 18.00-19.45
  • 30.11.2022, godz. 17:00-20.15

Organizacja zajęć

Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a.

Grupa będzie miała charakter zamknięty. Po rozpoczęciu pierwszych zajęć do grupy nie będą dołączać nowi członkowie, poza wyjątkowymi sytuacjami zaakceptowanymi przez grupę.

Przewidywana liczba uczestników to 10-12 osób.

Zgłoszenia

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/AENAeAYGbZdrRPbE9

Przyjęcie do grupy będzie odbywać się po indywidualnej konsultacji z prowadzącymi, na którą zapraszamy osoby niepełnoletnie z rodzicem lub opiekunem prawnym. Osoby pełnoletnie mogą zgłaszać się samodzielnie. Informujemy, że w efekcie konsultacji może zostać zaproponowana inna, bardziej adekwatna, forma wsparcia.

Prowadzące

Maria Depta -  dramaterapeutka w trakcie certyfikacji oraz certyfikowana arteterapeutka w zakresie dramaterapii, trenerka umiejętności psychologicznych rekomendowana (w 2014 roku) przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz superwizorka metody dramy Drama Way. Ukończyła 4 letnie szkolenia w Polskiej Szkole.  Od 2002 roku pracuja z młodzieżą na rzecz poprawy ich jakości życia, zdrowia psychicznego oraz radzenia sobie z różnymi  rodzajami opresji. Na co dzień związana z Ośrodkiem Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej, gdzie m.in. pracuje z nastolatkami doświadczającymi kryzysu psychicznego, i których sytuacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna wymaga psychoterapii oraz wsparcia psychospołecznego.

Aldona Żejmo-Kudelska – arteterapeutka, trenerka umiejętności psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizorka metody dramy, słuchaczka 4-letniego całościowego kursu psychoterapii i szkolenia w zakresie psychoanalizy jungowskiej.

Organizator

INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi z siedzibą w Warszawie (00-785) przy ul. Grottgera 25a, KRS: 0000022856, https://stowarzyszenie-integracja.pl/