W dniach 7-9 czerwca 2022 młodzież z Hostelu Ośrodka Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej w Otwocku wraz z grupą terapeutów odbyła podróż do Torunia. Celem wyjazdu była aktywizacja i rehabilitacja podopiecznych po kryzysach psychicznych. Zależało nam na treningu młodych osób w zakresie kompetencji społecznych nie poprzez teorię lecz praktykę osadzoną na umiejętnościach dokonywania wyboru i podejmowania decyzji.

Młodzież:
📣 samodzielnie wybrała destynację oraz środki transportu
📣 współtworzyła program wyjazdu
📣 zarządzała budżetem
📣 decydowała o posiłkach
📣 tworzyła podzespoły organizacyjne

Powyższe działania wywołały w nich:
👍 współpracę z innymi
👍 pogłębioną życzliwość
👍 dyscyplinę
👍 empatię wobec trudności innych

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie ze strony Fundacji Santander Bank Polska S.A., dzięki której Młodzież mogła:
🚻 spacerować uliczkami starówki Toruńskiej
🚻 odbyć wizytę w Żywym Muzeum Piernika
🚻 zwiedzić
Piwnicę Hanzy
🚻 podziwiać z łodzi flisackiej panoramę Torunia
🚻 wieczorową porą podziwiać fajerwerki nad Wisłą.

Czas spędzony w gronie rówieśników jest jedną z cenniejszych elementów terapii nastolatków.
Widzimy wartość w organizacji podobnych wyjazdów. Zadowolenie Młodzieży jest najcenniejszą nagrodą dla naszych terapeutów.

Środki na realizację projektu zostały pozyskane w ramach programu grantowego "Bank Dziecięcych Uśmiechów" realizowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A. Szczegółowe informacje na temat grantu znajdują się na stronie https://fundacja.santander.pl/bank-dzieciecych-usmiechow/

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896